Megkezdődtek a karbantartási és parkgondozási munkálatok a június elejétől a Debreceni Egyetem vagyonkezelésébe került parkban. A diplomaosztókra beindították a szökőkutat is, amelynek korszerűsítése már nem halogatható tovább. Debrecen emblematikus terének a következő években tervezett felújításáról, átalakításáról online kérdőíven mondhatták el a lakosok a véleményüket. Több mint 7500-an töltötték ki a Debreceni Egyetem online kérdőívét, amelyet a nagy közérdeklődést kiváltó Egyetem téri felújítások kapcsán tett közzé az intézmény a teret használó egyetemi polgárok és a lakosság véleményének megismerésére. Az eredmények kiértékelése még tart, erről rövidesen külön közleményben számolunk be, de a Debreceni Egyetem illetékes szakemberei már gondozásba vették a parkot. Elkezdődött a mintegy 18 ezer négyzetméternyi zöldterületen a gyommentesítés, kaszálás, a sövények nyírása mellett új növényeket is telepítettek az egyetem szakemberei, valamint június 16-án, kedden bekapcsolták a szökőkutat.