Szavatolt Magyarország biztonságos gázellátása
2014-04-11 - 13:19:39

Magyarország készen áll az Ukrajnába irányuló gázszállításra

Szavatolt az ország biztonságos földgázellátása, a jelenlegi kereskedelmi szerződések garantálják a Magyarországra irányuló földgázszállítás zavartalanságát - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. A tárca erről annak kapcsán tájékoztatott, hogy a hírek szerint Vlagyimir Putyin orosz államfő levelet küldött az orosz földgázt vásárló országok vezetőinek az ukrán gázadósság miatt kialakult kritikus helyzetről és annak lehetséges hatásáról az Európába Ukrajnán keresztül továbbított gázra. A magyarországi földgáztárolók megkezdték a következő téli időszakra való felkészülést, és részlegesen átálltak a betárolásra. A rendelkezésre álló kereskedelmi és biztonsági földgázkészletek már a jelenlegi, összesen 1,3 milliárd köbméteres szint mellett is több hónapra elegendőek a biztonságos ellátáshoz, figyelembe véve az egyre javuló időjárási körülmények miatti mérsékelt felhasználást - hangsúlyozta a tárca. A tárolókon túl Magyarország az alternatív földgázszállítási útvonalakra és a hazai termelésre is számíthat. Az orosz államfő a héten a kormány több tagjával folytatott megbeszélést. Az egyeztetésen Dmitrij Medvegyev kormányfő azt mondta, Ukrajna 16,6 milliárd dollárral tartozik Oroszországnak, az orosz energiaügyi miniszter pedig arról számolt be, hogy ezen belül 2,2 milliárd dollár az ukrán gáztartozás.

Magyarország készen áll az Ukrajnába irányuló gázszállításra, ennek technikai feltételei adottak - mondta Martonyi János külügyminiszter, amikor fogadta az ukrán külügyminiszter-helyettest. A közlemény szerint a tárcavezető azt is elmondta vendégének, hogy Magyarország változatlanul kiáll Ukrajna területi egysége mellett.



További cikkek a témakörből
Legfeljebb napi ötven beteg fogadását javasolja az alapellátó orvosok szövetsége
2014-04-12 - 15:45:08
  Fekete Imre, a FAKOOSZ alelnöke a szövetség balatonfüredi XXIII. országos gyűlésén tartott szombati sajtótájékoztatóján azt mondta: jelenleg akár napi 70-80 beteg is megfordul a háziorvosi rendelőkben. Ahhoz, hogy az orvosok több időt fordíthassanak egy-egy betegre, és így emelkedjen az ellátás színvonala, azt javasolják, hogy az előjegyzett, valamint előjegyzés nélkül érkező betegek száma összesen ne haladja meg a napi ötvenet.
Szúnyogirtásra is jár a vis maior támogatás
2014-04-12 - 15:51:06
 Az önkormányzatok a veszélyhelyzeti (vis maior) alapból szúnyogirtásra is kaphatnak támogatást a jövőben - az egyebek mellett ezzel is kiegészített 2011-ben született kormányrendelet a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.
Orbán Viktor hátizsákja a Nemzeti Múzeumba kerül
2014-04-11 - 10:44:59
A piros táska korábban fiáé volt, 2006 óta használta.A miniszterelnök közel nyolc évig használta.
Bíznak a hazai élelmiszerekben a magyarok
2014-04-11 - 08:41:07
A magyarok 86 százaléka bízik a hazai élelmiszerekben egy januári reprezentatív kutatás szerint. A válaszadók 43 százaléka vegyszermentes élelmiszereket fogyaszt, amikor teheti, 45 százalék pedig azt mondta, hogy szívesen fogyasztaná ezeket, ha könnyebb lenne hozzájutni. A kutatásból egyértelműen kiderült, hogy van igény a magyar biotermékekre - hangsúlyozta közleményében a Greenpeace.

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu