Befagyasztják a közszférás béreket
2013-04-18 - 10:13:55

Befagyasztják a béreket a közszférában, csak a pedagógusoknál lesz emelés. Nem csökken az élelmiszeráfa, nem lesz devizaadós-mentés és félszocpol sem

Befagyasztják a béreket a közszférában, csak a pedagógusoknál lesz emelés. Nem csökken az élelmiszeráfa, nem lesz devizaadós-mentés és félszocpol sem. Mérséklődik a gyógyszertámogatások reálértéke, a közlekedési támogatások mértéke nem emelkedhet, drágulnak a kedvezményes bérletek. A Népszabadság összeállítása szerint az EU-nak kedden bemutatott konvergenciaprogramból úgy tűnik, a pedagógusok életpályamodelljének több mint 270 milliárd forintba kerülő bevezetésén túl a kormány nem számol más béremeléssel. A lap úgy véli, kár reménykedni a félszocpol bevezetésében vagy az élelmiszerek áfájának csökkentésében. Valószínűleg nem lesz a devizaadósokat segítő, jelentős állami támogatással járó program. Ha lennének ilyen tervek, szerepelniük kellene a programban. Abból viszont csak az derül ki, hogy marad a nadrágszíjmeghúzás a költségvetési intézményeknél, nem bővülnek a szociális juttatások, a reálértékük is csökken. Állami kiadás sem emelkedhet a következő három évben, a helyi önkormányzatok kiadásai pedig reálértéken csökkennek. A nyugdíjasok azonban egy kicsit megint jól járnak: a kabinet valamivel többet költ majd a nyugdíjakra, itt a reálérték megőrzése lesz a cél.



További cikkek a témakörből
Akár ingyenessé is válhat a kéményseprés
2013-04-18 - 10:17:11
A Fidesz-frakció hétfői ülésén megint előveszik a rezsicsökkentés kérdését
Lezárta a hallgatói szerződésekről szóló tárgyalásokat a felsőoktatási kerekasztal
2013-04-18 - 10:24:02
Lezárta a hallgatói szerződésekről szóló tárgyalásokat a felsőoktatási kerekasztal - 20 év alatt kell legalább annyi időt Magyarországon dolgozniuk az állami ösztöndíjasoknak, mint ahány év alatt diplomát szereztek
Fogyóban vannak a receptek
2013-04-17 - 17:47:40
Az Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke azt javasolta, hogy akinél hiány lép fel a nevére előre kiállított vényből, az a megyei egészségbiztosítási pénztárnál úgynevezett biankó receptet rendelhet, amelyet a pecsétjével tud hitelesíteni.
Végső búcsút vettek Margaret Thatchertől
2013-04-17 - 17:45:13
A temetésen részt vett Orbán Viktor miniszterelnök is.

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu