Hétfőn kezdődik a vörösiszap-katasztrófa ügyében indított büntetőper első tárgyalása
2012-09-23 - 09:33:06

Az ügyészség a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. ajkai telephelyén, a 10-es számú vörösiszap-tároló kazettájánál 2010 októberében bekövetkezett gátszakadás ügyében halált előidéző gondatlan közveszélyokozás vétsége, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó közveszélyokozás bűntette, gondatlanságból elkövetett környezetkárosítás és természetkárosítás vétsége, továbbá hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat január közepén 15 terhelttel szemben.

A vörösiszap-katasztrófa ügyében indított büntetőper első tárgyalása lesz a Veszprémi Törvényszéken. Az ügyészség a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. ajkai telephelyén, a 10-es számú vörösiszap-tároló kazettájánál 2010 októberében bekövetkezett gátszakadás ügyében halált előidéző gondatlan közveszélyokozás vétsége, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó közveszélyokozás bűntette, gondatlanságból elkövetett környezetkárosítás és természetkárosítás vétsége, továbbá hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat január közepén 15 terhelttel szemben. A bíróság által előre meghatározott idei menetrend szerint az első tárgyalássorozat hétfőtől szeptember 28-ig tart, majd október 15-től 19-ig folytatódnak a tárgyalások.Az ügyész a 91 oldalas vádiratban valamennyi vádlottra végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozta. A legsúlyosabb bűncselekmény büntetési tétele öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, felső határa halmazati büntetés esetén a felével emelkedik



További cikkek a témakörből
Nem változnak a távhőárak októbertől
2012-09-25 - 11:42:23
Nem változnak a távhőárak október 1-jétől; a Magyar Energia Hivatal árképzési javaslatának feldolgozása és értékelése folyamatban van - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az MTI érdeklődésére
Nem tervezik, hogy állami tulajdonrész vásárlásával segítsenek a bajba jutott húsipari cégeknek
2012-09-25 - 11:45:21
Budai Gyula azt monda, "a kormány több lehetséges forgatókönyvet átvizsgált, és ezt követően jutott arra a döntésre, hogy veszteséges magáncégekben nem kíván részesedést vásárolni".
Két hónapon belül elkészül a rendszámcsere törvény
2012-09-23 - 09:22:47
Az új járási rendszámok bevezetéséről előkészített szakértői javaslat egy-két hónapon belül kerülhet a kormány elé, a kabinet támogató döntése esetén pedig felmenő rendszerben látják el új típusú rendszámmal a járműveket
Elfogták a gödöllői késeléssel gyanúsított rendőrt
2012-09-23 - 09:17:12
Már szerda óta próbálták kézre keríteni a készenléti rendőrség dolgozóját, akit azzal gyanúsítanak, hogy bozótvágó késsel és egy viperával támadt rá egy férfira Gödöllő egyik szórakozóhelyén. Az eszközökkel többször megvágta, illetve megütötte a korábban vele vitába keveredő férfit, majd ismeretlen helyre távozott.   

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu