Ma és Holnap kerül megrendezésre a Pulyka Napok, melynek keretében 8 órakkor veszi kezdetét a 9. Gál Sándor országos hidegkonyhai, cukrászati, terítési bemutató és verseny a Bartók teremben. A szabadtéri főzőverseny ideje alatt a versenyzők által készített ételek folyamatosan kóstolhatók. Egész nap színes és érdekes programok várják az érdeklődőket:
11 óra – Pincér verseny
12 óra – Sakk szimultán Deák Sándor FIDE mesterrel
13:15 – Újvári Szabina – Musical félóra
14 óra – Divatbemutató
15 óra – Debreceni Big Band élő koncert
16 óra - a 9. Gál Sándor emlékverseny eredményhírdetés
17:30 – Carmen TSE Eastsiders táncegyesület műsora
18 óra – Desperado
18: 45 – Borlovagavatás a Nagytemplomban
19:30 – Borlovagok bemutatása a nagyszínpadon
20 óra Karaoke verseny győzteseinek műsora
20:30 – Kerozin élő koncert
A Kismacsi Közösségi Házban 9:00 órától Napraforgó Kupa mini tenisztornát rendeznek gyerekeknek.
A Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó előadásai ma 9 órától folytatódnak a Csokonai Színház nagyszínpadán és a stúdiószínpadon 15 óráig. A rendezvény zárása szombaton 15.20-kor lesz a Csokonai Színházban, itt kerül sor az ünnepélyes zárásra. 15.50 órától fesztivál záró játék a Kossuth téren a Pulykafesztivál keretében.
Vasutas és városrészi Juniálist és gyermeknapot tartanak 10 órától a Vasutas Egyetértés Művelődési Központban. Programok:
-Állatsimogató
-Ugrálóvár
-Játszóhéz és kézműves foglalkozás
-Arcfestés és lufihajtogatás Gigi bohóccal
-Mirci és Bolhás kalandoz utazása a világ körül című szabadtéri előadás
-Bűvésztrükkök
-Versenyfeladatok gyerekeknek
Japánról Japánért címmel 13:00 órakkor beszélgetés kezdődik a Japán kultúráról, életről a Delta moziban.
15:00 órakkor kezdődik a XIII. Csapókerti Pünkösdi Királyválasztás a Süveg utcán. Eső esetén a programok a Csapókerti Közösségi Házban kerülnek megrendezésre.
Részletes program:
15:00 Paprikás krumpli főző verseny fiataloknak
15:00 Gólyalábas vásári attrakciók
15:30 A Csapókerti Pünkösdi Király megválasztása
15:30 – 18:00 Kézműves játszóházak
16:45 Hollóének régizene együttes
17:15 Szent Péter és az igric – Kuckó Művésztanya
18:00 Szekérmesék – Gulyás László vándormuzsikus
19:00 – 22:00 Utcabál a Vis-Maior zenekarral, majd 2’Joints koncert
Kellemes kikapcsolódást kínál a mai nappal folytatódó XV. ORSZÁGOS GULYÁSVERSENY Hortobágyon, a Pusztai Állatparknál. Kísérő rendezvényeként – ez évben hatodszor – megrendezik az Országos Pásztortáncversenyt is, melyre délután – a gulyásverseny zárását követően – 16 órától kerül sor a Víziszinpadon. A pásztortáncverseny után a vendég néptáncegyüttesek bemutatják gálaműsorukat, majd a Hortobágyi Nagycsárda előkertjében megrendezett Pásztorbállal zárul az est.
Június 10-12 között Hajdúszoboszlón a Fesztiváltér nyújt otthont a VII. Grillétel- és Sörfesztiválnak. A jó idő beköszöntével megrendezett gasztronómiai eseményen grillezett, szabad tűzön készült ételeket és azokhoz illő ízletes söröket, sörkülönlegességeket kóstolhatnak meg az ínyencek. A szomszédos szabadtéri színpadon eközben a „Pünkösdi sokadalom” kulturális programjai várják az érdeklődőket.