Július 9-11 között zajlik Könyvtárosok a tehetségekért, a reformációtól napjainkig címmel a Magyar Könyvtárosok Egyesületének 41. vándorgyűlésére, ahol a csaknem 50 aktuális és érdekes szakmai előadáson kívül, színvonalas kulturális és szabadidős programok várják az érdeklődőket a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárba, a Városi Könyvtárba és a Méliusz Megyei Könyvtárba.
A Mátyás országa címet viselő kiállítás 16.30-kor nyílik meg a Déri Múzeum Zoltai termében és szeptember 27-ig várja a látogatókat..
17.30-tól a Déri Múzeum Dísztermében Az urhatnám szolgáló címmel láthatja a közönség Pergolesi vígoperáját egy felvonásban a Csokonai Színház művészeinek előadásában.
Horgas Eszter és Király Csaba fuvola-orgona estje 19.30-kor kezdődik a Megtestesülés templomban. Műsoron Bach, Debussy, Dohnányi és Liszt művei.
Aknay János kiállítása Angyalok világa címmel augusztus 30-ig várja a látogatókat a MODEM-be.
Hézső Ferenc és Márton Árpád kiállítása augusztus 2-ig látogatható a Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum Kortárs Művészeti Galériában.
?freshART ? 2009? címmel fiatal képző-, ipar- és fotóművészek kiállítása látható Július 24-ig a Mű-Terem Galériában.