Ma illetve holnap a Tavaszi országos kirakodóvásár kerül megrendezésre a Böszörményi úton és környékén.
10,00 órakkor az Origami-kör keretében háromdimenziós virágok készítésére invitálják az érdeklődőket a Méliusz Központ Szivárványos-termében.
11:00 órától nagyszabású megyei kórustalálkozó kerül megrendezésre, a Kabai Mácsai Sándor Művelődési Házban. 15 kórus mintegy 400 énekese vesz részt a találkozón, hirdetve a legszemélyesebb hangszer (vox humana - emberi hang) fontosságát és az együtténeklés közösségformáló és összetartó erejét.
A Tímárházban rendezendő játszóházban ma a szélforgókészítés rejtelmeit lehet ellesni.
Németh János festőművész kiállítása 15 órakkor nyílik az Élettudományi Galériában. Május 29-ig tekinthető meg.
Az Alkotók tavasza elnevezésű közös képzőművészeti tárlat 15 órakkor nyílik meg a Kálmáncsehi Galériában és Május 24-ig fogadja a látogatókat.
A Harmadik emelet címet viselő Társművészeti programsorozat keretében a Modemben ma folytatódik 17 órától a tegnap elkezdődött NAGYON RÖVID FILMEK FESZTIVÁLJA. Európa több, mint 70 városában mutatják be ezeken a napokon azokat a három percnél rövidebb filmeket, amelyeket egy nemzetközi zsűri válogatott ki az interneten pályázók anyagából. Magyarországon első alkalommal kerül megrendezésre ez a nemzetközi fesztiválprogram.
A Horváth Árpád Stúdiószínházban 19.00 órától az Olympia című darab látható. Ugyanekkor a Víg Kamara Színházban A fodrásznőt nézhetik meg a Thuróczy Gyula bérletesek.
19.00 órától az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban Táncdal fesztivál anno?címmel Aradszky László, Harangozó Teri, Koós János, Mary Zsuzsi, Poór Péter, Zalatnay Sarolta lépnek színpadra.
Május 10-ig tart a Madarak és Fák Hete a Nagyerdei Kultúrparkban.
Mától Debrecen testvérvárosának Cattolicai Egyesületének tagjai mutatkoznak be egy kiállítás keretében a Kölcsey Központ Kiállítótermében. A tárlat Május 31-ig látogatható.
A Hunyadi János Általános Iskola Tornacsarnoka ad otthont A Gyermek Kard Magyar Bajnokságotnak május 9-10.-én.
Május 8 és 10 között Főnix csarnok ad otthont a U23 Vívó Európa-Bajnokságnak.
Május 12-ig látható az alkotó családok kiállítása Nem esik messze az alma a fájától? címmel a Kismacsi Közösségi Házban.