Egészen október 4-ig érdemes lesz az eget kémlelni, hiszen Debrecen légterében rendezik meg a XXVIII. Magyar Nemzeti Bajnokság és VIII. Nemzetközi Hőlégballon Versenyt.
A Vojtina Bábszínházban 10.00 és 14.00 órai kezdettel a Mátyás kerál neve napja című bérletes előadás várja a gyerekeket és szüleiket.
Szeptember 2-4 között az Oláh Gábor utcai Sportcsarnok ad otthonat 16.00 és 18.00 órai kezdettel a PIPE-LIFE Kosárlabda Tornának.
Péreli Zsuzsa képzőművész kiállítása 17.00 órakkor nyílik meg a közönség számára a Mű-Terem Galériában, majd 18.00-tól Beszélgetést lehet folytatni a művésznővel. A tárlat Október 31-ig tekinthető meg. A program az Idősek Hónapja rendezvényeihez csatlakozik.
Hodossy-Takács Előd új könyvének bemutatójára kerül sor 17: 00 órai kezdettel a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Társalgójában, mely a Móáb. Egy vaskori nép Izrael szomszédjában címet viseli. A könyvet bemutatja: Kőszeghy Miklós.
18 órai kezdettel Dr. Molnár Attila előadása várja az érdeklődőket ?Mer? mi is akarunk mennybe menni, üdvözülni!? ? Szkíta lovas temetkezésektől a magyar táltosokig címmel. Helyszín: Hajdúszoboszlón a Kovács Máté Művelődési Központ.
A TURMALIN HÁZ-ban 18:00 órától két előadás is várja a kikapcsolódni vágyókat: az egyiket
Szabó Ilona tréner tartja, és ez az SZI Akadémia bemutató előadása lesz, a Kínából származó, több, mint 5000 éves Chi Kung rejtelmeibe pedig Dankó Ferenc chi kung oktató vezeti be az érintetteket.
Mindemellett Angyalklubot-angyalterápiát is tart Tibáné Ildikó.
18.30-tól a Belvárosi Közösségi Házban Philipp Batthyány előadása várja az érdeklődőket a Német Egység Napjának előestéjén ?A szociális megújulás alapelvei címmel.
A Nagyerdei ?sz Művészeti Napok keretében a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Liszt termében 19.00 órától a SONUS ütőegyüttes koncertje várja az érdeklődőket. Művészeti vezető: Szabó István.
Először láthatja a nagyközönség Bényi Árpád festőművész grafikáit a Debreceni Művelődési Központ Józsai Közösségi Házában nyílt kiállítás keretein belül. A 2006-ban elhunyt művész rajzaiból, nyomataiból, metszeteiből, rézkarcaiból, számítógépes grafikáiból sokoldalú és kiváló grafikust ismerhet meg a látogató nyolc hónappal azután, hogy a festőművészként elkönyvelt Bényi Árpád akvarelljeiből először nyílt tárlat a művelődési központ Belvárosi Galériájában. A kiállítás október 7-éig tekinthető meg
Gonda Zoltán festőművész kiállítása a Benedek Elek Könyvtárban október 3-ig fogadja a látogatókat.
Előzetes:
Az Autók szerelmesei készülhetnek a hétvégére, ugyanis péntektől vasárnapig kerül megrendezésre a Debreceni ?szi Autókiállítás. A vidék legnagyobb autókiállításán a megye személygépkocsi- és haszongépjármű-márkakereskedői legújabb és legnépszerűbb modelljeit csodálhatjuk meg. Több száz négykerekű mellett kisebb-nagyobb motorkerékpárokat, teherautókat, illetve autós kiegészítőket is láthatunk a Kossuth Téren.