A Tiszántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség a Környezetvédelmi Világnap alkalmából ?Nyílt Napot? szervez, délelőtt 9 és délután 2 óra között a Tiszántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség székhelyén. A felállított sátraknál több témakörben kaphatnak választ kérdéseikre az érdeklődők.
10 és 14 órai kezdettel a Vojtina Bábszínházban Az Égen-földön mese várja a gyerekeket és szüleiket.
17 órától az Életfa Központban Kovács Károly szülész-nőgyógyász előadása várja a kismamákat Gyermekágyasként-Életmód, szex, családtervezés-Mikor jöhet a következő címmel.
A Magyar Sajtófotó Kiállítás az utóbbi évtizedekben az egyik legnépszerűbb és leglátogatottabb hazai kulturális eseménnyé vált. A kiállítás anyaga Budapesten kívül csak Debrecenben tekinthető meg a Kölcsey Központban június 5-ig.
Június 6-ig látható a II. Országos Vasutas Fotópályázat anyagából rendezett kiállítás a MÁV Állomás Kultúrváró termében.
Balázs Imre és B.Mikli Ferenc Festőművészek kiállítása a Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum Kortárs Művészeti Galériájában június 15-ig - hétfő kivételével - naponta 14 órától - 18 óráig látogathatják az érdeklődők.
Az Újkerti Közösségi Ház Emeleti Kisgalériájában az intézményben működő Festőtanoda képzőművészeti szakkör évadzáró kiállítása Június 12-ig várja a látogatókat.