Több százan mentek el az alapkőletételre2008-02-15 - 17:38:01
Csaknem ötszázan vettek részt ma Wass Albert szobrának alapkő letételén a Medgyessy sétányon. Kósa Lajos beszédében utalt a vitára, amely a szobor állítása kapcsán kerekedett. Szerinte várható volt, olvasható a Haonon. Ugyanakkor azt ajánlotta, érjen véget a szekértáborok kora Magyarországon. ?Mert bár a biztonság látszatát keltik, de mi tudjuk, ez a legsebezhetőbb formája a védekezésnek, és teljesen alkalmatlan arra, hogy az ember hosszú időre berendezkedjen, mondta a polgármester.
| Lehet, hogy 2009 nyarától nem a Hajdú Volán üzemelteti a debreceni buszközlekedést. 2008-02-16 - 13:18:21Kósa Lajos azt mondta: jobb minőségű, hatékonyabb szolgáltatást várnak, s bíznak abban, hogy lesz jelentkező a pályázatra, amihez nem is kell feltétlenül saját géppark, hiszen más országok városaiban van példa arra, hogy bérelt buszokkal látják el a feladatot. A polgármester azért hozzátette azt is, hogy a Volán sincs kizárva, amennyiben teljesíti a feltételeket.
| | A kormánytól és a telektulajdonosoktól függ az elkerülő sorsa 2008-02-16 - 13:20:04A kiskörút megvalósításának egyik legnagyobb akadályaként az alpolgármester kiemelte, hogy a nyomvonalon lévő telkek tulajdonosai pénzügyi előnyöket remélve hátráltatják a kisajátítást, így lehet, hogy peres úton kell érvényesíteni a város érdekeit.
| | Sport 2008-02-15 - 17:18:29
| | Hatalmas a torlódás Mikepércs előtt 2008-02-15 - 17:18:16
|
|
|