Sport2007-11-19 - 08:36:42
A DKSE-Airport Debrecen 35-29-re nyert a vendég orosz SKIF-Krasznodar ellen, míg a Dunaferr - szintén hazai pályán - 32-22-re verte a román Dinamo Bucurestit a férfi kézilabda EHF Kupában, a 16 közé jutásért rendezett első mérkőzésen.
Kilenc országos csúcs, továbbá 8-10 éremesély a decemberi Európa-bajnokságra - röviden ez a debreceni, IV. Tippmix rövidpályás úszó országos bajnokság mérlege. Kiss László szövetségi kapitány egyértelmű aranyvárományosnak tartja Cseh Lászlót és Gyurta Dánielt - és még legalább öt-hat versenyzőtől remél döntőbe jutást. A rövidpályás Európa-bajnokság minden idők legszínvonalasabb kontinensviadalára készülhetünk Debrecenben" ? mondta Kiss László . Eddig több mint 550 nevezés érkezett a szervezőkhöz - de hogy a magyarok közül konkrétan kik indulnak majd, arról a szakvezető december 3-án dönt véglegesen.
Nem hozott meglepetést a Derecskén megrendezett 11. női ökölvívó országos bajnokság. Az esélyesek minden kategóriában nyertek, így aranyérmes lett többek között az idei Európa-bajnok Csík Mónika (48 kg), illetve az Eb-ezüstérmes, korábbi Európa- és világbajnok Kovács Mária (86 kg) is. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 46 indulót felvonultató ob legjobb versenyzőjének a 60 kg-ban első Szabó Beátát választották meg a szakemberek, míg a pontversenyt a három bajnokot is adó Nyíregyházi Vasutas nyerte.
Sima, 32-24-es győzelmet aratott a Győri Audi ETO KC a vendég spanyol Union ellen a női kézilabda Bajnokok Ligájában, és így továbbra is pontveszteség nélkül vezeti az A csoportot.
Az MKB Veszprém 28-23-ra kikapott a szlovén Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 5., utolsó előtti fordulójában, és így kérdésessé vált továbbjutása a legjobb 16 közé.
A Fehérvár hazai pályán 3-0-ra nyert a Diósgyőr ellen a labdarúgó Ligakupa őszi döntőjének első mérkőzésén.
A címvédő Lékó Péter a nyolcadik fordulóban is döntetlent játszott a Moszkvában zajló II. Mihail Tal sakk emlékversenyen, az éllovas orosz Vlagyimir Kramnyik viszont nyert, s ezzel - az utolsó kör eredményeitől függetlenül - a végső győzelmet is megszerezte. A világos bábukat vezető Lékó a 30.
|
|